II edycja – 2016

II edycja Kampanii 17milionów odniosła ogromny sukces medialny. Można było o niej usłyszeć w radiu oraz telewizji, a 5 października 17 polskich miast zaświeciło dla nas na zielono.


Wśród osób, które wsparły #17milionów po raz kolejny znalazło się całe mnóstwo znakomitych gwiazd m.in. Adam Małysz, Anita Sokołowska, Agata Kulesza, Maria Niklińska, Agnieszka Więdłocha i Cezary Pazura.

Na znak solidarności z osobami dotkniętymi MPD prawie 30 budynków w 17 miastach w Polsce zabłysło na zielono. Wśród podświetlonych obiektów znalazły się Zamek Królewski w Warszawie, Inea Stadion w Poznaniu, Sky Tower we Wrocławiu, Katowicki Spodek oraz wiele, wiele innych. #17milionów było obecne w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Szczecinie, Bydgoszczy, Katowicach, Białymstoku, Gdyni, Radomiu, Toruniu, Kielcach, Gliwicach, Chęcinach, Łodzi i Rzeszowie. Specjalnie dla nas podczas Light Move Festival podświetlona została jedna z kamienic przy ulicy Piotrkowskiej.

 

 

Jedną z niespodzianek przygotowanych z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego był pyszny tort z napisem #17milionów. Wydarzenie uświetniło również przedstawienie pt. ,,Cyrk na walizkach” w wykonaniu Pracowni artystycznej.

W imieniu 17 milionów ludzi z MPD jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni za wszystkie uśmiechy, pełne ciepłych słów komentarze i kreatywne fotki z zielonymi akcentami.

Cieszymy się, że byliście z nami w Manufakturze, wzięliście udział w akcji podświetlenia miast, odwiedziliście naszą Fundację w dniu 5 października, by wspólnie obejrzeć pokaz laserów, kupowaliście nasze koszulki i licytowaliście grafikę z autografem Prezydenta RP Andrzeja Dudy podczas aukcji charytatywnej.