fbpx

IV Edycja 2018

#17milionów

Organizatorem Kampanii #17milionów jest Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat

III Edycja kampanii #17milionów 2018 r.

Już po raz czwarty wspólnie świętowaliśmy Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

Program profilaktyki Neurogennego Zwichnięcia Stawów Biodrowych u dzieci z MPD

Angażując do kampanii autorytety medyczne w dziedzinie ortopedii i traumatologii – prof. dr hab. n. med. Jarosława Czubaka, prof. dr hab.n. med. Marka Jóźwiaka, dr n. med. Małgorzatę Szmurło oraz dr n. med. Błażeja Pruszczyńskiego Fundacja podjęła działania mające na celu wprowadzenia
w Polsce Krajowego Programu Profilaktyki Neurogennego Zwichnięcia StawóBiodrowych u Dzieci dotkniętych mózgowym porażeniem dziecięcym. Fundacja Kolorowy Świat podkreślając kluczową rolę monitoringu oraz przeprowadzania cyklicznych badań RTG stawów biodrowych, zapewniła podczas darmowe wykonywanie badań RTG stawów biodrowych dzieci z MPD podczas realizowanej kampanii #17milionów.
Image

#17milionów dźwięków

27.10.2018 w Gmachu Filharmonii Łódzkiej odbył się wyjątkowy koncert charytatywny, w którym udział wzięli najlepsi polscy jazzmani – Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewicz, Andrzej Tokaj, Bartosz Dworak String Quartet
i fenomenalna Dorota Miśkiewicz.Łódzka publiczność mogła po raz pierwszy uczestniczyć w wielokrotnie nagradzanym projekcie Piano.pl, w którym muzycy na nowo odkrywali najpiękniejsze polskie utwory czarując swoimi niesamowitymi aranżacjami.
W przerwie koncertu goście mogli wziąć udział w licytacji przedmiotów przekazanych przez Pierwszą Damę RP Agatę Kornhauser-Dudę, Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Prezydent Miasta Łodzi Hannę Zdanowską, Dorotę Miśkiewicz, Andrzeja Jagodzińskiego oraz Firmę Kler.Wszystkie środki pozyskane ze sprzedaży biletów oraz z licytacji przeznaczone zostały na rehabilitację dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Obchody Światowego Dnia MPD

Niezwykle głośno, radośnie i oczywiście na zielono obchodziliśmy 05.10.2018 w Fundacji Kolorowy Świat Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. A to wszystko za sprawą Wojtka Pęczka założyciela City Bum Bum, który odwiedził naszą Fundację i poprowadził warsztaty muzyczne. Z początku nieśmiałe dźwięki wydobywające się z afrykańskich bębnów przerodziły się w niesamowitą orkiestrę złożoną z naszych dzieciaków i tętniącą nadzwyczajną energią, pasją i radością – zresztą zobaczcie i posłuchajcie sami.

17-milionów-metrów

Wyzwanie sportowe #17milionówMetrów

Jednym z elementów tegorocznej edycji kampanii społecznej #17milionów było wyzwanie sportowe #17milionówMetrów. Celem wyzwania było okazanie solidarności z osobami dotkniętymi mózgowym porażeniem dziecięcym, które bardzo często mają problemy z poruszaniem się poprzez wspólne pokonanie od 1 do 31 października 2018 wspólnego dystansu 17 milionów metrów. Dowolny dystans można było przejść, przebiec lub przejechać np. na rowerze i opublikować na swoim profilu w mediach społecznościowych tagując #17milionówMetrów. W wyzwanie zaangażowało się tysiące Polaków, zarówno znanych sportowców, aktorów, dziennikarzy czy muzyków, jak również osób prywatnych, a dzięki ich zaangażowaniu osiągnęliśmy nie tylko zakładany cel ale prawie 23 miliony metrów.

Cała Polska na zielono

Jeszcze nigdy październik nie był tak zielony. Razem z Fundacją Kolorowy Świat kilkadziesiąt budynków w całej Polsce (między innymi:

PGE Narodowy, Arena Toruń, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, Galeria Krakowska, Świdnik - wysokich lotów!, Opera Śląska, Pałac Pod Blachą w Warszawie, Radiostacja w Gliwicach, Radio Gdańsk, Ratusz w Dzierżoniowie, Zamek Królewski w Chęcinach)

oraz setki profili w mediach społecznościowych podświetliło się na kolor zielony jako gest solidarności z osobami dotkniętymi mózgowym porażeniem dziecięcym.

Możesz dołączyć do naszej kampanii na kilka sposobów:

Media społecznościowe

Logo 17milionow

Ważne informacje

Biuro

FPD „KOLOROWY ŚWIAT” 
91-457 Łódź, ul. Żabia 10/12

Dane kontaktowe

p.hulewicz@kolorowyswiat.org
Tel.: +48 42 640 67 09
Image
EDYCJE