fbpx

IX edycja Kampanii

#17milionów 2023 r.

Organizatorem Kampanii #17milionów jest Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat
Październik, jak co roku upłynął nam pod hasłem Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów. Zwracaliśmy uwagę społeczeństwa na codzienne problemy i potrzeby osób z mózgowym porażeniem dziecięcym. Rozświetliliśmy Polskę na zielono.
Zorganizowaliśmy szereg akcji i aktywności, które przyczyniły się do zwiększania świadomości na temat mózgowego porażenia dziecięcego. Jak co roku daliśmy radę! Dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w nasze wyzwania.

Co się działo w ramach IX edycji Ogólnopolskiej Kampanii #17milionów?

Wyzwanie sportowe #17milionówmetrów

Podczas IX edycji Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów pokonaliście aż 63 (!!!) miliony metrów. Nasz licznik metrów nie zatrzymywał się przez cały październik. Biegaliście, spacerowaliście, chodziliście z kijkami i jeździliście na rowerach, a potem wysyłaliście do nas screeny z pokonanymi dystansami lub dodawaliście swoje wyniki do naszego wyzwania w aplikacji Strava. Działo się!

Image
Image
Image

Akcja Rehabilitacja

Ta akcja ma na celu zapewnić pomoc w codziennym życiu dla niezwykłych bohaterów. W jej ramach Parter Główny wyzwania sportowego #17milionowmetrow ufundował 3 turnusy rehabilitacyjne dla dzieci ze zdiagnozowanym mózgowym porażeniem dziecięcym. Turnusy zrealizowaliśmy w Fundacji Kolorowy Świat pod okiem naszych specjalistów.

Wyzwanie #17milionówgroszy

Tym razem wyzwanie #17milionówgroszy zawitało do przedszkoli i szkół podstawowych. W akcję włączyli się i mali, i duzi – dzieciaki, nauczyciele i oczywiście rodzice. Dzięki temu góra groszy trafiła do Podopiecznych Kolorowego i wsparła niezbędną do życia rehabilitację.

Image
Image

Wyzwanie #17milonówwsocialach

Szkoły i przedszkola nie zawiodły nas także podczas tego wyzwania. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie chętnie „podjęli rękawicę” i nagrali krótkie filmiki z liczbą 17 w roli głównej. Interpretacji było mnóstwo, ale każda z nich tak samo ważna i potrzebna. #17milionów ruszyło w socialowy świat J

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

Obchodzony w całej Polsce, w mniejszych i większych miejscowościach, w szkołach, przedszkolach, firmach i instytucjach. Skąd to wiemy? Dzięki zdjęciom, które do nas trafiały i oznaczeniom naszej fundacji, które stosowaliście z postach. Dziękujemy!

Było kreatywnie i zielono! Ale najważniejsze, że to co zrobiliście było potrzebne i ważne dla #17milionów osób z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Image
Image

Zielone światło solidarności

Rozświetlanie i podświetlanie na zielono Polski to już nasza październikowa tradycja.
6 października 2023 roku na zielono świecił nie tylko budynek naszej Fundacji Kolorowy Świat. Świeciły budynki ważnych instytucji w całej Polsce. To było światełko solidarności dla #17milionów osób z mózgowym porażeniem dziecięcym.

#17milionów w mediach

6 października 2023 roku zarówno nasza fundacja, jak i jej podopieczni wraz z rodzicami byli bohaterami kilku reportaży radiowych i telewizyjnych. Pokazaliśmy, jak funkcjonujemy jako placówka i co oferujemy dzieciom z niepełnosprawnościami. Na temat mózgowego porażenia dziecięcego wypowiadali się nasi fundacyjni specjaliści.
O swoim życiu opowiadały rodziny, które na co dzień funkcjonują z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Image

Media społecznościowe

Logo 17milionow

Ważne informacje

Biuro

FPD „KOLOROWY ŚWIAT” 
91-457 Łódź, ul. Żabia 10/12

Dane kontaktowe

p.hulewicz@kolorowyswiat.org
Tel.: +48 42 640 67 09
Image
EDYCJE