VII edycja Kampanii
#17milionów 2021 r.
Już po raz siódmy w ramach Kampanii #17milionów zorganizowaliśmy szereg działań mających na celu uświadamianie i edukowanie na temat mózgowego porażenia dziecięcego.
Wszystkie nasze działania mają na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat mózgowego porażenia dziecięcego oraz uwrażliwienie na potrzeby osób dotkniętych MPD.
Odlotowa inauguracja Kampanii #17milionów
Światowy Dzień MPD
6 października 2021 cała Fundacja (i nie tylko) rozbłysła na zielono w geście solidarności z osobami dotkniętymi MPD. Wszyscy z dumą nosiliśmy przypięte zielone wstążeczki, a dzieci – podopieczni naszej Fundacji urzędowali w kuchni, przygotowując zielone koktajle czy słodkości. Z tej okazji powstał także wyjątkowy napis #17milionów stworzony z ulubionych maskotek, przytulanek i innych zabawek naszych dzieciaków.
Zielone światło solidarności
W Światowym Dniu Mózgowego Porażenia Dziecięcego wiele obiektów tj. muzea, siedziby firm, stadiony, budynki zabytkowe zaświeciło na zielono, chcąc wyrazić swoją solidarność z osobami cierpiącymi na Mózgowe Porażenie Dziecięce.
Wyzwanie społeczne #17milionówGroszy
Lokale gastronomiczne chętnie wzięły udział w wyzwaniu i przekazały % swojego dochodu z określonego dnia lub całego miesiąca na rehabilitację osób dotkniętych MPD. Włączyły się również w akcję informacyjną, udostępniając informacje o kampanii w swoich lokalach oraz mediach społecznościowych.
Media społecznościowe
Cały październik poświęciliśmy na informowanie, edukowanie i uświadamianie o Mózgowym Porażeniu Dziecięcym. W naszą akcję włączyły się osoby prywatne, instytucje czy firmy, które również na swoich profilach chętnie udostępniały przygotowane przez nas informacje. Wspólne działanie pozwoliło nam na dotarcie do szerszego grona odbiorców.
Terapia dla dzieci z MPD inna niż zwykle
W ramach tegorocznej Kampanii #17milionów przygotowaliśmy dla dzieci – podopiecznych Fundacji nieco mniej tradycyjne formy terapii, w tym alpakoterapię czy arteterapię, w ramach której tworzyliśmy małe dzieła sztuki z gliny. W ten sposób chcieliśmy pokazać, jak dodatkowo można wspomagać rozwój dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, sprawiając im przy tym ogromną przyjemność.