fbpx Wydrukuj tę stronę
środa, 30 październik 2019 10:53

Widzew i Legia grają dla dzieci z MPD

Mecz widzew vs legia Mecz widzew vs legia

Dwaj odwieczni rywale zagrają dla dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym

Już dziś odbędzie się mecz, na który kibice czekali od kilku lat. Widzew Łódź zmierzy się z Legią Warszawa w 1/16 Finału Pucharu Polski. Spotkania tych drużyn zawsze elektryzują piłkarski świat, ale dzisiejsze spotkanie jest jednak wyjątkowe. Zawodników obydwu drużyn połączył jeden szczytny cel – dziś zagrają także dla dzieci cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce.

Dziś na stadionie Widzewa Łódź punktualnie o godzinie 20:30 rozpocznie się klasyk – mecz Widzew Łódź - Legia Warszawa . Zanim jednak piłkarze obydwu drużyn zmierzą się ze sobą na boisku wszyscy razem podczas rozgrzewki wystąpią w koszulkach z napisem: Gramy dla dzieci z MPD #17milionów.
Co połączyło zawodników obydwu drużyn? To Ogólnopolska Kampania Społeczna #17milionów organizowana już po raz piąty przez Fundację Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat. Kampania dedykowana jest osobom cierpiącym na mózgowe porażenie dziecięce, a za cel stawia sobie zwiększanie świadomości polskiego społeczeństwa na temat MPD.
Dlaczego #17milionów – ponieważ już ponad 17 milionów osób na całym świecie cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, które jest jednocześnie najczęstszą, przewlekłą przyczyną niepełnosprawności występującą u dzieci.
Dlaczego w październiku – ponieważ 6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Z tego też względu różnymi działaniami realizowanymi przez cały październik Fundacja Kolorowy Świat zwraca uwagę społeczeństwa na codzienne problemy osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce, zwiększa świadomość Polaków na temat przyczyn MPD oraz pokazuje, iż istnieje wiele sposobów na publiczne wyrażanie solidarności z osobami cierpiącymi na Mózgowe Porażenie Dziecięce.
W tym roku do Kampanii przyłączyło się wiele znanych osób ze świata telewizji i sportu. Także drużyny piłkarskie – Piast Gliwice, Legia Warszawa i Widzew Łódź. Widzew i Legia, pomimo czekającej ich rywalizacji, dziś staną obok siebie w koszulkach z #17milionów, aby pokazać, że łączy ich szczytny cel – pomoc dzieciom cierpiącym na MPD. To dla nich będą grać tego dnia.
Finałem Kampanii, będzie prawdziwa gratka dla kibiców: licytacja koszulek z autografami, wspierających akcję drużyn – Legii Warszawa, Widzewa Łódź i Piasta Gliwice. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rehabilitację dzieci z MPD.
Każda osoba może przyłączyć się do kampanii #17milionów i wesprzeć ją w indywidualny sposób, a więcej informacji o Kampanii i sposobach zaangażowania się dostępnych na: www.17milionow.pl

Czytany 1832 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2020 10:43