fbpx

III Edycja 2017

#17milionów

Organizatorem Kampanii #17milionów jest Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat

III Edycja kampanii #17milionów 2017 r.

Już po raz trzeci wspólnie świętowaliśmy Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

„Od Dzwonka Do Dzwonka”

06.10.2017 w siedzibie Fundacji Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat koncertował i prowadził warsztaty muzyczne zespół instrumentalny „Od Dzwonka Do Dzwonka” ze Szkoły Podstawowej w Niesułkowie.

Młodzi artyści grając na dzwonkach z Ameryki Południowej oraz bum bum rurkach urzekli podopiecznych Fundacji. Fundację odwiedziła także Sfera Wiedzy ze swoim nadzwyczajnym mobilnym planetarium. Seanse były niezmiernie ciekawe i bardzo atrakcyjne. Pracownia Działań Twórczych poprowadziła zajęcia plastyczne, a Se-ma-for Muzeum Animacji gry i zabawy sensoryczne. Niezwykłego gościa – cudną Tigrę z Fundacji „Ama Canem” zajmującej się dogoterapią pokochały wszystkie dzieci.

Cała Polska na zielono

W Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego w 2017 roku dla #17milionów zaświecili na zielono m.in.: Białołęcki Ośrodek Kultury, Geopark Kielce – Centrum Geoedukacji, MOK w Świdniku, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Galeria Echo, Budynek PFRON w Warszawie, Galeria Krakowska, Centrum Kultury w Świdniku, Muzeum Emigracji w Gdyni, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku, Ratusz w Rzeszowie, Spodek, Stadion Energa Gdańsk, Miasto Zielona Góra, Starostwo Powiatowe w Kielcach i wiadukt przy ul. Kościuszki w Gdańsku, Light Move Festival oświetlił jedną z kamienic przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi, PGE Narodowy w Warszawie wyświetlił napis „Solidarni z #17milionów”. Siedziba Fundacja Kolorowy Świat aż promieniała intensywnie zielonym kolorem.

Koncert charytatywny #17milionów

08.10.2017 w Gmachu Filharmonii Łódzkiej wysłuchaliśmy wyjątkowego koncertu, zostaliśmy oczarowani piękną muzyką, a serdeczną i ciepłą nutą otuliliśmy wszystkie 17 milionów osób na świecie dotkniętych mózgowym porażeniem dziecięcym. Koncert rozpoczął 40 osobowy Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej pod dyrekcją Jerzego Rachubińskiego, który dyrygował siedząc na wózku inwalidzkim. Następnie wystąpiła licząca sobie przeszło 80 osób Młodzieżowa Orkiestra Regionu Łódzkiego Sinfonietta pod dyrekcją Wojciecha Pławnera. Zagrała V Symfonię c-moll op.67 Ludwiga van Beethovena. Pierwsza część koncertu zakończyła się wspólnym wykonaniem przez chór, orkiestrę i wokalistkę Martę Majek specjalnie przygotowanej na ten koncert aranżacji Zuzanny Koziej utworów z filmu Król Lew: Miłość rośnie wokół nas i Krąg życia. 

W trakcie przerwy koncertu uczestnicy mogli obejrzeć wystawę zdjęć „Jedno z #17milionów marzeń…” oraz wziąć udział w licytacji na rzecz dzieci dotkniętych MPD.  W drugiej części koncertu mnóstwo wrażeń podarowało cudowne Motion Trio, wirtuozi i wizjonerzy akordeonu. Wyczarowali magiczną atmosferę. Zachwycili brzmieniem instrumentów, niezwykłością dźwięków, odwagą interpretacji. To był przepiękny wieczór, przepełniony miłością i radością, urzekającą muzyką!!!

Podróżująca wystawa fotograficzna „Jedno z #17milionów marzeń…”

Niezwykłym elementem tej edycji Kampanii była podróżująca po Polsce wystawa fotograficzna „Jedno z #17milionów marzeń…”, w wyjątkowy i oryginalny sposób opowiadająca o sprawach istotnych dla milionów niepełnosprawnych dzieci. Na zdjęciach przedstawione zostały marzenia 17 podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat w Łodzi dotkniętych mózgowym porażeniem dziecięcym – MPD. Każdy ma marzenia. Każdy potrzebuje wsparcia w ich realizowaniu. Każdy potrzebuje miłości i akceptacji. Bez wyjątku.

Wystawa prezentowana była już między innymi podczas zorganizowanego przez Fundację koncertu charytatywnego w Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej, w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, w Muzeum Miasta Łodzi i Urzędzie Miasta Łodzi, a także w Galerii Stacji Nowa Gdynia w Zgierzu, w Galerii Kawiarnia w Łódzkim Domu Kultury w Łodzi, Klubie Nauczyciela w Łodzi oraz w Miejskim Centrum Kultury PGE Giganty Mocy w Bełchatowie ciesząc się dużym zainteresowaniem publiczności oraz polityków.

Media społecznościowe

Logo 17milionow

Ważne informacje

Biuro

FPD „KOLOROWY ŚWIAT” 
91-457 Łódź, ul. Żabia 10/12

Dane kontaktowe

p.hulewicz@kolorowyswiat.org
Tel.: +48 42 640 67 09
Image
EDYCJE